Strona używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeżeli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki dotyczące cookies. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności

Poznaj naszą metodę!

Metoda nauczania

Szkoła Open up uczy własną metodą. Metoda Open up opiera się na najlepszych i najnowocześniejszych zdobyczach z dziedziny metodyki, dydaktyki i psychologii. Wykorzystuje najciekawsze i najbardziej efektywne elementy, strategie i techniki nauczania, które pojawiły się w metodologii od początku XX wieku. Metoda Open up czerpie z bogatego wachlarza takich metod jak: metoda tradycyjna, bezpośrednia, audio-lingwistyczna, TPR – Total Physical Response, komunikatywna i innych metod humanistycznych. Połączenie wyselekcjonowanych, sprawdzonych i najskuteczniejszych technik uczenia z odkryciami najnowszych badań psychologicznych, kładących nacisk na indywidualne cechy ucznia pozwoliło na stworzenie metody przyjaznej uczniowi, a jednocześnie pozostawiającej autonomię w procesie uczenia.

Metoda została stworzona przy współpracy nauczycieli naszej szkoły oraz na bazie nowoczesnej metody opracowanej w ramach programu projektu Lingua D projekt Neues Lernen wykorzystywanej w nauce języków obcych, historii i geografii.

Nieodłącznym elementem nauczania w Open up jest wspomaganie uczenia języka poprzez stosowanie technik zapamiętywania . Wprowadzono tu tzw. podejście wielozmysłowe. Metoda kładzie nacisk na wszechstronny rozwój ucznia. Pojawienie się w terminologii psychologicznej pojęcia Multiple Intelligences czyli Inteligencji Wielorakiej pozwala na świadome, rzetelne i praktyczne dostosowanie sposobu uczenia, technik i metod do indywidualnych cech studentów.

Wykorzystując w nauce elementy sugestopedii, kładziemy nacisk na wytworzenie w czasie zajęć miłej atmosfery. To wspomaga budowanie zaufania w relacji uczeń-nauczyciel i motywuje do lepszej, bardziej wytężonej pracy. W trakcie zajęć stosowane są elementy rozrywki, zabawy, sztuki i muzyki.