Strona używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeżeli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki dotyczące cookies. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności

Aktualności

obrazek
22.05.2015
Happy Mother's Day!

26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki. Z tej okazji zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież do własnoręcznego przygotowania laurki dla Mamy :-)

Wbrew pozorow nie jest to trudne, a będzie zapewne miłą niespodzianką dla Waszych Kochanych Mam. Do wykonania kartki potrzebne będą: 2 kartki A4 grubego kolorowego papieru (bristolu), nożyczki, klej.

Przygotowane kartki złóż na pół. Jedna pozostanie na zewnątrz, a druga - wewnątrz.

Na kartce, która będzie wewnątrz natnij 2 linie blisko środka kartki. Zegnij do wewnątrz brzegi kartki - powstaną jakby skrzydełka, a następnie odegnij je z powrotem. Otwórz kartkę. Wepchnij zewnętrzne skrzydełka do wewnątrz. Otrzymamy schodki. Zegnij kartkę z powrotem, zostawiając zewnętrzne skrzydełka wewnątrz. Natnij je w połowie długości i postępuj jak poprzednim razem. Powinny wyjść małe schodki ponad dużymi.

Nastepnie powycinaj kwiaty, łodygi i liście z kolorowego papieru. Możesz także wyciąć je z białego papieru i pomalować. Poprzyklejaj łodyżki gotowych kwiatów do schodków. Sprawdź czy przy zamknięciu kartki kwiaty nie wystają poza nią.

Na zewnątrznej stronie tak powycinanej i ozdobionej kartki naklej drugą, którą na początku przygotowałeś. Uważaj, by nie przykleić ruchomych elementów. Ta druga kartka po złożeniu, będzie wypełniać puste miejsca, które powstały po wycięciu i zginaniu schodków.

Na koniec pozostaje wpisanie życzeń :-)  Poniżej prezentujemy małą podpowiedź po angielsku:

To my Dear Mother on this special day,

I want to show you how much I love you

and what you mean to me.

Happy Mother's Day!

love from........